20.01.2013
W zwi您ku z przypadaj帷ym 21. i 22. stycznia Dniem Babci i Dziadka w Koz這wicach i Jamach zosta造 odprawione Msze 鈍. w tej intencji.

8.02.2013
安iatowy Dzie Chorego przypada tego roku w poniedzia貫k (11. lutego), a poniewa b璠zie to dzie adoracji Naj鈍i皻szego Sakramentu przed 字od Popielcow, zatem ju w pi徠ek (8. lutego) zosta造 odprawione w Jamach i Koz這wicach Msze 鈍. w intencji chorych, podczas kt鏎ych by udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

10.03.2013
Tradycyjnie, w zwi您ku z Mi璠zynarodowym Dniem Kobiet, zosta造 odprawione Msze 鈍. w intencji kobiet, a po Mszy 鈍. ka盥a pani (od najm這dszej do najstarszej) otrzyma豉 s這dki upominek: wafelek "Princessa" (czyli ksi篹niczka).

19.03.2013
Tak瞠 w uroczysto嗆 鈍. J霩efa zosta造 odprawione w Jamach i Koz這wicach Msze 鈍. w intencji m篹czyzn i m這dzie鎍闚, a ka盥y jej uczestnik otrzyma s這dki upominek (tak瞠 wafelek)

28.03.2013
Ka盥ego roku, w Wielki Czwartek, pielgrzymuj do katedry w Opolu ministranci z ca貫j diecezji, aby uczestniczy we Mszy 鈍. Krzy禦a oraz spotka si z Ksi璠zem Biskupem, kt鏎y wyr騜nionym ministrantom wr璚za Dyplom Uznania. W tym roku z naszej parafii Dyplom Uznania otrzymali Dominik Gallus z Koz這wic i Daniel Ostrzecha z Jam.

21.04.2013
W Niedziel Dobrego Pasterza go軼ili鄉y w parafii trzech kleryk闚 z opolskiego seminarium duchownego, kt鏎zy przybyli, aby modli si o powo豉nia do S逝瘺y Bo瞠j w Ko軼iele. Kleryk Dawid (z parafii Wysoka k. Olesna), oraz klerycy z parafii Otmuch闚: Mateusz i Rafa wzi瘭i czynny udzia w liturgii Mszy 鈍. (g這szone 鈍iadectwo powo豉nia, jak i czytanie S這wa Bo瞠go i 酥iew psalmu), a po po逝dniu podczas nabo瞠雟twa zaprezentowali wa積iejsze wydarzenia z sze軼ioletniego seminaryjnego przygotowania do bycia kap豉nem.

12.05.2013
W Koz這wicach sze軼ioro dzieci przyst徙i這 do Pierwszej Komunii 安.

15.05.2013
W Sternalicach sze軼iu m這dych parafian (z III klasy gimnazjalnej) otrzyma這 z r彗 ks. bpa A. Czai sakrament bierzmowania.

19.05.2013
W Jamach troje dzieci przyst徙i這 do Pierwszej Komunii 安.

26.05.2013
W Koz這wicach odprawiono Msz 鈍. w intencji wszystkich Matek z okazji Dnia Matki, a po popo逝dniowym nabo瞠雟twie zesp馧 Caritas przygotowa dla Mam s這dki pocz瘰tunek (kawa i ciastko). Natomiast w Jamach obchody Dnia Matki odby造 si w sobot, 25. maja.

2.06.2013
Z okazji przypadaj帷ego 1. czerwca Dnia Dziecka, w niedziel, 2. czerwca, w Koz這wicach i w Jamach zosta造 odprawione Msze 鈍. w intencji Dzieci, kt鏎e z tej okazji otrzyma造 te s這dki upominek.

23.06.2013
W Koz這wicach prze篡wali鄉y uroczysto嗆 odpustow ku czci 鈍. Jana Chrzciciela - sum odpustow odprawia i odpustowe kazanie wyg這si ks. Piotr Kuc (oficja S康u Biskupiego w Opolu).

24.06.2013
Z powodu przypadaj帷ego w Dzie Ojca odpustu w Koz這wicach, nast瘼nego dnia (tj. 24. czerwca) w Jamach i w Koz這wicach odprawiono Msze 鈍. w intencji ojc闚 - a po Mszach 鈍. zar闚no w Jamach jak i w Koz這wicach by "s這dki pocz瘰tunek" dla ojc闚, przygotowany przez panie z parafialnej Caritas.

7.07.2013
W Jamach odby si odpust ku czci 鈍. Ma貪orzaty - S這wo Bo瞠 wyg這si i sum odpustow odprawi ks. Maciej Sk鏎a - prefekt w seminarium duchownym w Opolu.

27.07.2013
Do Olesna, na rozpocz璚ie uroczysto軼i odpustowych ku czci 鈍. Anny, ju po raz pi徠y wyruszy豉 piesza pielgrzymka z Koz這wic i Jam - tego roku uczestniczy這 w niej 17 os鏏 (w tym najm這dszy uczestnik maj帷y zaledwie 10 miesi璚y).

31.07.2013
Wraz z parafi Biskupice wyruszyli鄉y na mi璠zyparafialn jednodniow pielgrzymk do Henrykowa, Krzeszowa i 安idnicy.

11.08.2013 r.
W Koz這wicach zatrzymali si pielgrzymi z Sycowa, kt鏎zy - jak co roku - w tych dniach pielgrzymowali do Cz瘰tochowy na Jasn G鏎 - w ko軼iele odprawili Msz 鈍., a potem na plebani zjedli posi貫k, przygotowany przez panie z Koz這wic i Jam.

14.09.2013
Tej soboty, wraz z parafi Biskupice - jak w ubieg造m roku - udali鄉y si na G鏎 安. Anny na ca這dniowe obchody kalwaryjskie Podwy窺zenia Krzy瘸 安i皻ego.

15. - 21. 09.2013
W ramach prze篡wanego w ca造m Ko軼iele III Tygodnia Wychowania ka盥ego dnia (tak jak w poprzednich latach) zosta豉 odprawiona Msza 鈍. i kr鏒ka adoracja Naj鈍. Sakramentu po陰czona z modlitw w intencji wychowania.

29.09.2013
W Jamach zosta豉 odprawiona do篡nkowa Msza 鈍.

6.10.2013
Tej niedzieli Do篡nki by造 obchodzone w Koz這wicach.

23.10.2013
Tradycyjnie w Tygodniu Misyjnym w Koz這wicach i Jamach odprawiono nabo瞠雟two r騜a鎍owe, podczas kt鏎ego pierwsza cz窷 modlitwy "Zdrowa Maryjo" zosta豉 odm闚iona w r騜nych j瞛ykach: tureckim, niemieckim, chorwackim, hiszpa雟kim i w jednym z j瞛yk闚 afryka雟kich - j. lingela.

27-30.10.2013
W tych dniach prze篡wali鄉y parafialne rekolekcje - nauki rekolekcyjne g這si ks. Marcin Jakubczyk (s璠zia S康u Biskupiego z Opola).

24.11.2013
Dzisiaj zako鎍zy si og這szony przez papie瘸 Benedykta XVI w dniu 11. pa寮ziernika 2012 r. Rok Wiary - podczas ka盥ej Mszy 鈍. (w Koz這wicach i w Jamach) sprawowali鄉y liturgiczne obrz璠y w zwi您ku z zako鎍zeniem Roku Wiary: na pocz徠ku Eucharystii nast徙i這 pokropienie wod 鈍i璚on, potem ministranci wr璚zyli ka盥emu pami徠kow 鈍iec, kt鏎a zosta豉 zapalona od Pascha逝 po Ewangelii i z zapalonymi 鈍iecami w r瘯ach odm闚iono uroczy軼ie Wierz w Jednego Boga. Natomiast po Komunii 鈍. by豉 kr鏒ka adoracja z odm闚ieniem Aktu po鈍i璚enia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Kr鏊owi i od酥iewano uroczyste Te Deum laudamus jako dzi瘯czynienie za ko鎍z帷y si Rok Wiary. A na zako鎍zenie Mszy 鈍. (tak jak na pocz徠ek Roku Wiary) wierni "otrzymywali" na czole znak Krzy瘸 jako b這gos豉wie雟two, a ministranci wr璚zali ka盥emu obrazek Roku Wiary z wydrukowan modlitw Wierz w Boga Ojca.

6.12.2013
Do oczekuj帷ych w ko軼iele w Jamach i Koz這wicach dzieci przyby 鈍. Miko豉j, kt鏎y podarowa ka盥emu "miko豉jowy" upominek.

8.12.2013
W Jamach prze篡wali鄉y odpust ku czci 鈍. Miko豉ja - sum odpustow odprawi i S這wo Bo瞠 wyg這si ks. Marek Sk鏎ski, sercanin z Kluczborka.

14.12.2013
Na plebanii mia豉 miejsce Wigilia dla os鏏 starszych i samotnych z naszej parafii przygotowana przez parafialn Caritas.

17. 12. 2013
Wieczorem na plebanii odby這 si spotkanie op豉tkowe Rady Parafialnej i Zespo逝 Caritas z Koz這wic i Jam.