witaj

Narodzenia 鈍. Jana Chrzciciela

Ko軼i馧 w Jamach pod wezwaniem

鈍. Miko豉ja

Msze 鈍. kol璠owe - 2022 r.

Od 2. stycznia rozpoczn si Msze 鈍. kol璠owe (jak w ubieg造m roku), na kt鏎e danego dnia zapraszamy parafian z wyznaczonych ulic (je郵i kto nie b璠zie m鏬 przyj嗆 w wyznaczonym dniu na Msz 鈍., mo瞠 to uczyni w innym dogodnym terminie). Na zako鎍zenie tych Mszy 鈍. b璠zie udzielone dla wszystkich b這gos豉wie雟two oraz zostanie po鈍i璚ona ma豉 鈍ieca kol璠owa, kt鏎 reprezentant rodziny po Mszy 鈍. we幟ie dla swej rodziny wraz z kartk z „domowym” obrz璠em kol璠owym, by po鈔鏚 domownik闚 modlitewnie zako鎍zy tegoroczny obrz璠 kol璠owy.
A plan ulic na kol璠owe Msze 鈍. jest nast瘼uj帷y (czytaj wi璚ej):

Nowy Rok 2022

W sobot b璠zie pierwszy dzie Nowego Roku - tego dnia Msze 鈍. b璠 w nast瘼uj帷ym porz康ku: o godz. 9.30 w Koz這wicach, potem o godz. 11.00 w Jamach i po po逝dniu w Koz這wicach najpierw o godz. 14.30 nabo瞠雟two w intencji pokoju, a po nim Eucharystia noworoczna o godz. 15.00 (zgodnie z przykazaniem ko軼ielnym jeste鄉y zobowi您ani do uczestnictwa w tym dniu we Mszy 鈍., gdy jest to 鈍i皻o nakazane).

zwolnienie od tzw. postu pi徠kowego na dzie 31. grudnia

Maj帷 na uwadze dobro duchowe wiernych, chc帷ych 鈍i皻owa po瞠gnanie starego roku i przywitanie nowego roku, czyli tzw. „sylwestra”, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowi您ku zachowania pi徠kowej wstrzemi篥liwo軼i od pokarm闚 mi瘰nych dla wszystkich wiernych przebywaj帷ych na terenie Diecezji Opolskiej w ten瞠 pi徠ek 31. grudnia

Bo瞠 Narodzenie 2021

W Betlejem mie軼ie Zbawiciel si rodzi.
Niech si Wam, mili, najlepiej powodzi.
Niech Wam s逝篡 szcz窷cie o ka盥ej godzinie.
I niech Was dobrego nic w 篡ciu nie minie.

W ma造m 安i皻ym Dzieci璚iu B鏬 daje nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo t Dobr Nowin,
niech si rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
niech si ka盥y umocni nadziej i na nowo 篡je wiar i mi這軼i.
Radosnych i B這gos豉wionych 安i徠

篡czy ks. proboszcz

Wyniki g這sowania do rady parafialnej

Zosta造 ju policzone g這sy po przeprowadzonym dzisiaj g這sowaniu do nowej rady parafialnej - wyniki s nast瘼uj帷e (czytaj wi璚ej):

安iece i op豉tki

W zakrystii lub na plebanii mo積a ju nabywa op豉tki na tegoroczne 安i皻a Bo瞠go Narodzenia oraz 鈍iece Caritas.

"S這wo" od si鏀tr j霩efitek

Czcigodni parafianie.
W imieniu wsp鏊noty Si鏀tr 鈍. J霩efa w Kluczborku pragn wyrazi najserdeczniejsze podzi瘯owania za mo磧iwo嗆 przeprowadzenia zbi鏎ki finansowej na remont przeciekaj帷ego klasztornego dachu w ubieg陰 niedziel w Koz這wicach i Jamach.
Bardzo dzi瘯ujemy za Wasze otwarte serca, za 篡czliwe przyj璚ie, za wsp鏊n modlitw. Niech dobry B鏬 za wstawiennictwem 鈍. J霩efa wynagradza swoj 豉sk Wasz hojno嗆.
Z wdzi璚zno軼i i pami璚i w modlitwie - s. Zuzanna, prze這穎na klasztoru

Kandydaci do rady duszpasterskiej

Niedziela, 14. listopada, by豉 dniem zg豉szania kandydat闚 do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
W Koz這wicach zosta這 zg這szonych 57 kandydat闚. Najwi璚ej g這s闚 otrzymali: p. Daniel Gallus - 66; p. Rafa Gallus - 63 i p. Jan W鎩cik - 44. Natomiast w Jamach zosta這 zg這szonych 29 kandydat闚, a najwi璚ej g這s闚 otrzymali: p. Jerzy Mruczek - 25; p. J霩ef Mruga豉 - 20 i p. Adrian Kosmala - 16.
Oto ca豉 lista kandydat闚 z Koz這wic i Jam i liczba zg這sze (czytaj wi璚ej):

wybory w parafiach

Biskup opolski Andrzej Czaja, w zwi您ku z przed逝穎n ze wzgl璠闚 pandemicznych kadencj parafialnych rad duszpasterskich, a tak瞠 obowi您kiem funkcjonowania w ka盥ej parafii diecezji opolskiej parafialnej rady ekonomicznej og這si przeprowadzenie w listopadzie wybor闚 do Parafialnych Rad Duszpasterskich we wszystkich parafiach diecezji opolskiej oraz powo豉nie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
Harmonogram wyborczy jest nast瘼uj帷y: (czytaj wi璚ej)

odpusty za zmar造ch w listopadzie 2021

Stolica Apostolska ponowi豉 decyzj z listopada tamtego roku, postanawiaj帷, 瞠 odpust zupe軟y za zmar造ch (kt鏎y zwykle mo積a by這 zyskiwa przez pierwszych osiem dni listopada) b璠zie mo積a zyskiwa przez CAΧ MIESI。 LISTOPAD.

Misje 鈍i皻e w parafii - zaproszenie!

Co 10 lat w parafii nast瘼uj MISJE 名I邛E – czyli czas dla naszej duszy [wszak cz這wiek to jedno嗆 cia豉 i duszy – i jak dbamy o cia這, tak czas Misji jest zadbaniem o dusz].
Mo瞠 sobie na co dzie nie zdajemy sprawy, 瞠 nasza dusza t瘰kni… Bo wci捫 troszczymy si o cia這, a dusza? Ona t瘰kni – do Prawdy, do Dobra, do Mi這軼i, do Boga – a to wszystko znajdziemy w Jezusie, kt鏎y rzeczywi軼ie i na serio jest najpewniejsz i najprawdziwsz Drog, Prawd i 砰ciem!
I Misje 安i皻e maj w nas na nowo obudzi ducha Ucznia Chrystusa (wszak przez przyj皻y kiedy chrzest sta貫m si chrze軼ijaninem, czyli uczniem Jezusa, Boga i Zbawiciela). Czy mam to jeszcze w 鈍iadomo軼i mojej osoby, mojego 篡cia, mojego bycia i zachowania? Bo moja chrze軼ija雟ka wiara ma by elementem mojego ca貫go 篡cia na ka盥y dzie – a nie trudno zauwa篡, 瞠 jako to „kuleje” po鈔鏚 nas (robimy wszystko, by by chrzest, p騧niej Pierwsza Komunia i bierzmowanie – a potem? Niejako odwracamy si od Boga, od Ko軼io豉, zapominamy o zasadach naszej wiary – i tak jest nam dobrze… nie potrzebujemy Mszy 鈍., Komunii 安., spowiedzi, Ko軼io豉, Pana Boga – czy瘺y Jezus Chrystus, kt鏎y nas prawdziwie ukocha i zbawi, by potrzebny dopiero na pogrzebie???)
荑 czas Misji Parafialnych ma w nas zaowocowa, ma by umocnieniem naszej relacji z Bogiem, z Jezusem, kt鏎y jest Drog, Prawd i 砰ciem. Umocnieniem naszej wiary (kt鏎a ma by elementem naszego chrze軼ija雟kiego 篡cia) i jednocze郾ie o篡wieniem Ducha Bo瞠go w nas. Misje to czas, kiedy Jezus przychodzi, aby to, co w nas „zastyg貫” na nowo odrodzi, to co chore – uleczy, to co pokrzywione – wyprostowa, a za wszelkie dobro od Boga w 篡ciu otrzymane – podzi瘯owa.
Dlatego nie przegapmy, nie prze酥ijmy, nie zlekcewa禦y tego danego nam czasu 安i皻ych Misji i w陰czmy si w t odnow naszego serca i naszej wiary – o to Was, moich Parafian, prosz ja – ks. proboszcz.
A poni瞠j (czytaj wi璚ej) plan naszych Misji Parafialnych, kt鏎e poprowadzi ks. Andrzej Partika – pallotyn.