Podziękowanie ks. biskupa za zbiórkę pieniędzy dla Bejrutu

Drodzy Diecezjanie,
4 sierpnia br. świat obiegły dramatyczne wiadomości z Bejrutu. Potężna eksplozja w stolicy Libanu spowodowała ogromne zniszczenia i wielkie cierpienie. Dwieście osób zginęło, sześć i pół tysiąca odniosło rany, trzysta tysięcy osób straciło domy lub nie może w nich mieszkać. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Stanisława Gądeckiego, przed wszystkimi kościołami w Polsce zorganizowane zostały zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych. Również i Wy – Drodzy Diecezjanie – pośpieszyliście z pomocą. W ciągu miesiąca na konto naszej diecezjalnej Caritas wpłynęła kwota czterystu tysięcy złotych. W dniu 21 września br. została ona wysłana za pośrednictwem Caritas Polska do Caritas Libanu. W pierwszej kolejności Wasze pieniądze trafią do osób, które utraciły domy i dobytek, aby mogły wyremontować budynki i zakupić sprzęt gospodarstwa domowego. Za tę prawdziwie chrześcijańską postawę serdecznie Wam dzisiaj dziękuję. Przez nią staliście się świadkami i budowniczymi „cywilizacji miłości”. Modlitwą ogarniam wszystkich, którzy pośpieszyli bliźnim z pomocą i z serca błogosławię.
Wasz Biskup A. Czaja