Poświęcenie kapliczki w Kościeliskach

Błogosławiony o. Józef Cebula należał do Zgromadzenia Oblatów i pochodził z Malni, koło Krapkowic. Zginął w 1941 r. w obozie zagłady w Matthausen. W 1999 r. papież Jan Paweł II zaliczył go do grona błogosławionych.
O. Józef Cebula w 1931 r. w kościele w Kościeliskach głosił Słowo Boże na prymicjach o. Jońca, pochodzącego z Kościelisk. Ów kościół został przeniesiony w 1976 r. do Gwoździan, k. Dobrodzienia – i właśnie na miejscu tego kościoła wybudowano kapliczkę ku czci o. J. Cebuli, ufundowaną przez parafian z Kościelisk i Biskupic (Biskupice przez ponad 100 lat należały do parafii Kościeliska).
Proboszczowie Kościelisk i Biskupic serdecznie zapraszają na tę szczególną uroczystość poświęcenia kapliczki ku czci bł. o. Józefa Cebuli, co będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.