Z kr鏊estwem Bo篡m dzieje si tak, jak gdyby kto nasienie wrzuci w ziemi. Czy 酥i, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kie趾uje i ro郾ie, sam nie wie jak. (Ewang. wg 鈍. Marka)

Parafia Wysoka zaprasza

W sobot, 28. kwietnia, w Wysokiej (k. Olesna) b璠 obchodzone uroczysto軼i zwi您ane z 75. rocznic sakry biskupiej pochodz帷ego z Wysokiej 酥. ks. Biskupa Juliusza Bie鎥a (pomocniczego biskupa katowickiego). Obchody rozpoczn si Msz 鈍. o godz. 10.00, sprawowan pod przewodnictwem zaproszonych kardyna堯w, arcybiskup闚, biskup闚 i kap豉n闚.
Ramowy program uroczysto軼i w Wysokiej jest nast瘼uj帷y:

Bo篡 Gr鏏 z Koz這wic w TV Olesno

www.youtube.com/watch?v=Jn42up-r8GI
(pod鈍ietli ten ca造 adres i przycisn望 prawy przycisk myszki - pojawi si okienko, w kt鏎ym trzeba nacisn望 informacj: przejd pod ten adres)

Wielkanoc 2012

Alleluja dzi 酥iewajmy,
Bogu cze嗆 i chwa喚 dajmy,
Bo zmartwychwsta nasz Zbawiciel,
Tego 鈍iata Odkupiciel.

Niech Zmartwychwsta造 Chrystus
o鈍ieca drogi codziennego 篡cia,
obdarza b這gos豉wie雟twem
i pomaga 篡cie czyni szcz窷liwym.
A Wielkanocny pok鎩
niech zawsze panuje w Waszych sercach.
Weso造ch i radosnych 安i徠 Wielkanocnych!

Wszystkim Parafianom i Go軼iom
篡czy ks. proboszcz.

Ministranci w Katedrze

W Wielki Czwartek ministranci z ca貫j diecezji przyje盥瘸j do Katedry Opolskiej, by uczestniczy w tradycyjnej pielgrzymce ministrant闚, podczas kt鏎ej ks. biskup wr璚za wyr霩nionym ministrantom Dyplom Uznania - z naszej parafii otrzyma go Adam Niejadlik. W GALERII mo積a obejrze zdj璚ia z tej pielgrzymki.

Triduum Paschalne 2012

Zach璚amy do wsp鏊notowego prze篡cia Triduum Paschalnego:
* w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pa雟kiej
* Wielki Pi徠ek to pami徠ka 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑, zatem jest to dzie pokutny i postu 軼is貫go (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych) – o godz. 18.00 Liturgia M瘯i Pa雟kiej (ofiary sk豉dane przy Bo篡m Grobie przeznaczone s na utrzymanie ko軼io堯w w Ziemi 安i皻ej)
* Wielka Sobota to dzie Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobiepo鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych b璠zie w Jamach o godz. 16.00, a w Koz這wicach o godz. 15.00 i 17.00. Wieczorem o godz. 18.00 liturgia Wigilii Paschalnej (prosz przynie嗆 ze sob 鈍iece)
* w Niedziel Zmartwychwstania o godz. 6.00 w Koz這wicach Rezurekcja , a pozosta貫 Msze 鈍. jak w ka盥 niedziel

Spowied przed鈍i徠eczna

Parafialny dzie spowiedzi b璠zie w 鈔od, 4. kwietnia: w Jamach od godz. 16.30, a w Koz這wicach od godz. 18.45.
Opr鏂z tego okazja do spowiedzi 鈍. b璠zie te w poniedzia貫k, 2. kwietnia, w Jamach od godz. 19.00 i we wtorek, 3. kwietnia, w Koz這wicach od godz. 18.30 oraz w Wielki Pi徠ek i Wielk Sobot w Koz這wicach po wieczornych celebracjach liturgicznych.

"S這dka niedziela"

Tradycyjnie w 4. niedziel Wielkiego Postu - Niedziel Rado軼i (Laetare) bedziemy organizowa w parafii tzw. "s這dk niedziel": przed ko軼io貫m b璠zie mo積a naby „co s這dkiego” do kawy czy herbaty, a z這穎ne ofiary zostan przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas.

Wielki Post

W 字od Popielcow rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – w ten dzie obowi您uje post 軼is造 (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz powstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych), a Msze 鈍. z obrz璠em posypania g堯w popio貫m b璠 w Jamach o godz. 16.30, a w Koz這wicach o godz. 18.00.
W Wielkim Po軼ie b璠ziemy odprawia nabo瞠雟twa pasyjne: Drog Krzy穎w w pi徠ki, a Gorzkie 畝le w niedziele. ZAPRASZAMY.

Nabo瞠雟two 40-stogodzinne

Od niedzieli (19. lutego) b璠ziemy prze篡wa Nabo瞠雟two 40-stogodzinne, zwi您ane z adoracj Naj鈍. Sakramentu przed rozpocz璚iem Wielkiego Postu: w niedziel po Mszy 鈍. o godz. 11.00 do godz. 14.30, w poniedzia貫k (20. lutego) w Koz這wicach, a we wtorek (21. lutego) w Jamach.

Misjonarz z Krasnojarska na Syberii

W niedziel, 29. stycznia, przyby do naszej parafii o. Tadeusz Szyjka, misjonarz ze zgromadzenia Klaretyn闚, pracuj帷y w Krasnojarsku na Syberii w Rosji, gdzie buduje ko軼i馧 (ten z ceg造 i ten duchowy - jako wsp鏊not parafialn).
W GALERII kilka zdj耩 z krasjonarskiej wsp鏊noty.

Nowy Rok 2012

W Nowy Rok porz康ek Mszy 鈍. przedstawia si nast瘼uj帷o: w Jamach o godz. 9.30, w Koz這wicach o godz. 11.00 i 15.00, za o godz. 14.30 nabo瞠雟two. ZAPRASZAMY.