P鎩d嬈ie, b這gos豉wieni Ojca mojego, we幟ijcie w posiadanie kr鏊estwo, przygotowane wam od za這瞠nia 鈍iata. (Ewang. wg 鈍. Mateusza)

Wielkanoc 2011

Wie嗆 radosn nios dzwony
na wsze 鈍iata graj strony,
瞠 zmartwychwsta Pan nad Pany
B鏬 wszechmocny, B鏬 kochany.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTA!
Jego Pok鎩 niech nam towarzyszy,
Jego Mi這嗆 niech nas uskrzydla,
Jego Rado嗆 niech nas dotyka,
Jego ζska i B這gos豉wie雟two
Niech nam towarzyszy na ka盥y dzie.
Weso造ch 安i徠 Wielkanocnych!

ks. Tomasz, proboszcz

Triduum Paschalne

Serdecznie zapraszamy do w陰czenia si w 鈍i皻owanie Triduum Paschalnego, rozpoczynaj帷ego Dni Paschalne:
* w Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pa雟kiej o godz. 18.00.
* w Wielki Pi徠ek (pami徠ka 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑) – dzie pokutny i post 軼is造 (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych), a o godz. 18.00 Liturgia M瘯i Pa雟kiej. Ofiary sk豉dane przy Bo篡m Grobie przeznaczone s na utrzymanie ko軼io堯w w Ziemi 安i皻ej.
* w Wielk Sobot – dzie Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobie, natomiast po鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych w Jamach o godz. 16.00, a w Koz這wicach o godz. 15.00 i 17.00. Wieczorem o godz. 18.00 liturgia Wigilii Paschalnej (prosz pami皻a, by przynie嗆 ze sob 鈍iece).
* w Niedziel Zmartwychwstania o godz. 6.00 Rezurekcja w Koz這wicach, a pozosta貫 Msze 鈍. jak w niedziel.

Przed鈍i徠eczna spowiedz 鈍.

Najbli窺za sobota - 16. kwietnia - to parafialny dzie spowiedzi przed鈍i徠ecznej. Do Sakramentu Pokuty b璠zie mo積a przyst徙i w Jamach od godz. 16.30, a w Koz這wicach od godz. 18.30.

2. kwietnia - rocznica 鄉ierci Jana Paw豉 II

2. kwietnia przypada 6. rocznica 鄉ierci Ojca 安. Jana Paw豉 IIw ten dzie chcemy w naszej parafii wyrazi wdzi璚zno嗆 Bogu za beatyfikacj S逝gi Bo瞠go Jana Paw豉 II, kt鏎a odb璠zie si 1. maja – dlatego serdecznie zapraszam wszystkich na Msz 鈍. w tej intencji wieczorem w sobot o godz. 20.00, potem b璠ziemy ogl康a film, zwi您any z postaci Papie瘸 i odm闚imy modlitw r騜a鎍ow, kt鏎 zako鎍zymy oko這 godz. 21.37 (godzina odej軼ia Papie瘸 do domu Ojca).

Wielkopostna "S這dka Niedziela"

W IV niedziel Wielkiego Postu - Laetare - bedziemy obchodzi tradycyjnie "s這dk niedziel"- przy ko軼iele b璠zie mo積a naby co „s這dkiego” do kawy czy herbaty, a z這穎ne przy tym ofiary zostan przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas w Koz這wicach i Jamach.

Wielki Post

Od 字ody Popielcowej zaczynamy czas Wielkiego Postu. W Popielec Msze 鈍. z posypaniem g堯w popio貫m b璠 o godz. 16.30 w Jamach i o godz. 18.00 w Koz這wicach.
W Wielkim Po軼ie w pi徠ki b璠ziemy odprawia Drog Krzy穎w, a w niedziele - Gorzkie 畝le. Zapraszam dzieci, m這dzie i doros造ch.

Nabo瞠雟two 40-godzinne

Przygotowaniem do Wielkiego Postu jest Adoracja Naj鈍i皻szego Sakramentu w dniach poprzedzaj帷ych 字od Popielcow. Ju w niedziel (6. marca) w Koz這wicach po Mszy 鈍. o godz. 11.00 rozpoczniemy adoracj, kt鏎 zako鎍zymy wsp鏊n modlitw o godz. 14.30, za w poniedzia貫k (7. marca) adoracja b璠zie mia豉 miejsce w Koz這wicach, a we wtorek (8. marca) - w Jamach. ZAPRASZAMY.

Nowy Rok

W sobot rozpoczniemy Nowy Rok Pa雟ki 2011, prze篡waj帷 Uroczysto嗆 安i皻ej Bo瞠j Rodzicielki oraz 安iatowy Dzie Modlitwy o Pok鎩 – zapraszam na Msze 鈍.: o godz. 9.30 w Jamach, a w Koz這wicach – o godz. 11.00 oraz po po逝dniu o godz. 15.00, natomiast o godz. 14.30 – nabo瞠雟two w intencji pokoju.

Dyspensa Ks. Biskupa na dzie Sylwestra

Maj帷 na wzgl璠zie duchowe dobro wiernych i kieruj帷 si przepisami kan. 87 1, w zwi您ku z kan. 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowi您ku zachowania charakteru pokutnego pi徠ku 31 grudnia 2010 roku, w tym od obowi您ku powstrzymania si w tym dniu od spo篡wania pokarm闚 mi瘰nych.
Jednocze郾ie usilnie zach璚am wszystkich wiernych, kt鏎zy skorzystaj z powy窺zej dyspensy do zado嗆uczynienia obowi您kowi pokuty w innym dniu i w formie przez siebie dowolnie wybranej (np. wype軟ienie uczynk闚 mi這sierdzia, ja軛u積a, post).
Z powy窺zej dyspensy, zgodnie z kan. 91 KPK, mog skorzysta wszyscy wierni diecezji opolskiej oraz inni przebywaj帷y w dniu 31 grudnia 2010 roku na jej terytorium.
Biskup Opolski
Andrzej Czaja

Bo瞠 Narodzenie 2010

B鏬 si rodzi – podaruj u鄉iech 鈍iatu
B鏬 si rodzi – przebacz twemu bratu
B鏬 si rodzi – zapomnij wszystkie z這軼i
B鏬 si rodzi – zr鏏 miejsce dla MIΜ列I
Niech 安i皻a Bo瞠go Narodzenia otworz serca,
aby m鏬 narodzi si w nich Jezus – dar Niepoj皻ej Mi這軼i.
Niech przyj軼ie na 鈍iat Chrystusa
b璠zie 廝鏚貫m wielu 豉sk Bo篡ch
i niech przyniesie ze sob rado嗆,
pok鎩, nadziej i mi這嗆
dla wszystkich Parafian i Go軼i.

Weso造ch, zdrowych i b這gos豉wionych 安i徠 Bo瞠go Narodzenia!

ks. Tomasz, proboszcz

Jarmark Adwentowy w Dre幡ie

W sobot, 4. grudnia, udali鄉y si do Drezna - najpierw zwiedzali鄉y to pi瘯ne miasto, potem byli鄉y na adwentowym jarmarku na rynku miasta.
W GALERII s ju zdj璚ia z tego parafialnego wyjazdu.