Odpust za zmar造ch

W zwi您ku z pierwszymi dniami listopada mo積a uzyska odpust zupe軟y za zmar造ch. Mog do dost徙i:

Rekolekcje parafialne

Od niedzieli (24. pa寮ziernika) do 鈔ody (27. pa寮ziernika) b璠 trwa造 w naszej parafii rekolekcje. Prowadzi je b璠zie ks. Reinhold Skowronek.
Oto plan rekolekcji:

S這dka Niedziela

Niedziel, 17. pa寮ziernika, b璠ziemy w naszej parafii prze篡wa "na s這dko" - przed ko軼io貫m b璠zie mo積a zakupi co s這dkiego do kawy lub herbaty, przygotowane przez nasze panie z Caritas. Doch鏚 b璠zie przeznaczony na potrzeby parafialnej Caritas.

Nabo瞠雟twa r騜a鎍owe

Rozpocz瘭i鄉y pa寮ziernik: miesi帷 po鈍i璚ony w ca造m Ko軼iele modlitwie r騜a鎍owej – zapraszam wi璚 wszystkich do odmawiania r騜a鎍a. W ko軼iele (jak w poprzednich latach) nabo瞠雟twa r騜a鎍owe b璠ziemy zazwyczaj odprawia po wieczornej Mszy 鈍. – zach璚am, by ka盥y przynajmniej raz w tygodniu przyby do ko軼io豉 na modlitw r騜a鎍ow.
Jak g這si nauka Ko軼io豉: za odm闚ienie r騜a鎍a w ko軼iele lub w rodzinie (rozmy郵aj帷 tajemnice i odmawiaj帷 w ca這軼i jedn cz窷 r騜a鎍ow: radosn, 鈍ietlan, bolesn lub chwalebn) mo積a zyska odpust zupe軟y, kt鏎y mo積a ofiarowa za siebie b康 za zmar造ch.

Czuwanie modlitewne

Parafia pw. Tr鎩cy 安. w Gorzowie 奸御kim zaprasza wszystkich na czuwanie modlitewne, kt鏎ego my郵 przewodni jest: "Ojciec Pio Aposto貫m R騜a鎍a". Czuwanie b璠zie w pi徠ek, 1. pa寮ziernika i rozpocznie si o godz. 19.30, a zako鎍zy si Msz 安.

podzi瘯owania

Delegacja naszej parafii z Koz這wic, b璠帷 w niedziel, 19. wrze郾ia, na diecezjalnych do篡nkach na G鏎ze 鈍. Anny przywioz豉 podzi瘯owania: od diecezjalnego duszpasterza rolnik闚 - ks. Huberta Janowskiego oraz od marsza趾a wojew鏚ztwa opolskiego - p. J霩efa Sebesty.
W "czytaj wi璚ej" tre嗆 tego podzi瘯owania:

Czas do篡nek

Rozpocz掖 si czas do篡nek:
* w niedziel, 19. wrze郾ia, grupa parafian z Koz這wic reprezentuj帷 nasz dekanat Gorz闚 奸. uda si na G鏎 安. Anny na diecezjalne do篡nki ZDJ犴IA W GALERII
* tak瞠 w niedziel, 19. wrze郾ia, parafialne do篡nki w Jamach
* a w niedziel, 3. pa寮ziernika, parafialne do篡nki w Koz這wicach

Obchody kalwaryjskie na G鏎ze 安. Anny

Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza na G鏎 安. Anny:
Drodzy Diecezjanie,
bardzo serdecznie zapraszam Was na doroczne obchody uroczysto軼i Podwy窺zenia Krzy瘸 安i皻ego na G鏎ze 安i皻ej Anny, w spos鏏 szczeg鏊ny za na parafialne pielgrzymowanie po dr騜kach kalwaryjskich w pi徠ek (10 wrze郾ia) i diecezjaln celebracj drogi krzy穎wej w sobot (11 wrze郾ia), zako鎍zon wieczornym nabo瞠雟twem ze 鈍iecami (okoliczno軼iowe kazanie wyg這si biskup gliwicki Jan Wieczorek). Zamierzamy w tych dniach odda nale積 cze嗆 ukrzy穎wanemu Panu i ubogaci si na nowo tajemnic Krzy瘸. B璠zie to czas ekspiacji, ufnej modlitwy i dzi瘯czynienia Bogu za Jego mi這嗆 objawion w pe軟i na Kalwarii. 砰cz wszystkim, by to pielgrzymowanie by這 czasem odnowienia przymierza z Bogiem.

Z naszej parafii wyruszymy na G鏎 安. Anny wraz z parafiami Biskupice i Ko軼ieliska w sobot rano (wyjazd o godz. 5.15!) - zapraszamy.

Ksi捫ka o Ko軼ieliskach

Ks. Bernard Joszko, proboszcz z Biskupic, opublikowa ksi捫k historyczn o parafii Ko軼ieliska. Zainteresowani jej nabyciem mog si zg豉sza do ks. B. Joszki lub do naszej parafialnej kancelarii (cena ksi捫ki 50,- z.).

Jubileusz ks. bpa Jana Bagi雟kiego

W niedziel, 15. sierpnia, ks. bp Jan Bagi雟ki wraz z ca陰 wsp鏊not diecezjaln b璠zie 鈍i皻owa 25. rocznic sakry biskupiej. Jubileuszowa Eucharystia odb璠zie si w Katedrze Opolskiej o godz. 16.00. Pami皻ajmy w modlitwie o naszym Biskupie Jubilacie.

Odpust w Jamach

W niedziel, 18. lipca, prze篡wali鄉y w Jamach uroczysto嗆 odpustow ku czci 鈍. Ma貪orzaty m璚zennicy. Sum odpustow odprawi i S這wo Bo瞠 wyg這si ks. Janusz Podzielny. Po po逝dniu o godz. 15.00 w Jamach odprawili鄉y nieszpory odpustowe.
"Kilka" zdj耩 mo積a obejrze w GALERII.