2. kwietnia - rocznica 鄉ierci Jana Paw豉 II

2. kwietnia przypada 6. rocznica 鄉ierci Ojca 安. Jana Paw豉 IIw ten dzie chcemy w naszej parafii wyrazi wdzi璚zno嗆 Bogu za beatyfikacj S逝gi Bo瞠go Jana Paw豉 II, kt鏎a odb璠zie si 1. maja – dlatego serdecznie zapraszam wszystkich na Msz 鈍. w tej intencji wieczorem w sobot o godz. 20.00, potem b璠ziemy ogl康a film, zwi您any z postaci Papie瘸 i odm闚imy modlitw r騜a鎍ow, kt鏎 zako鎍zymy oko這 godz. 21.37 (godzina odej軼ia Papie瘸 do domu Ojca).

Wielkopostna "S這dka Niedziela"

W IV niedziel Wielkiego Postu - Laetare - bedziemy obchodzi tradycyjnie "s這dk niedziel"- przy ko軼iele b璠zie mo積a naby co „s這dkiego” do kawy czy herbaty, a z這穎ne przy tym ofiary zostan przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas w Koz這wicach i Jamach.

Wielki Post

Od 字ody Popielcowej zaczynamy czas Wielkiego Postu. W Popielec Msze 鈍. z posypaniem g堯w popio貫m b璠 o godz. 16.30 w Jamach i o godz. 18.00 w Koz這wicach.
W Wielkim Po軼ie w pi徠ki b璠ziemy odprawia Drog Krzy穎w, a w niedziele - Gorzkie 畝le. Zapraszam dzieci, m這dzie i doros造ch.

Nabo瞠雟two 40-godzinne

Przygotowaniem do Wielkiego Postu jest Adoracja Naj鈍i皻szego Sakramentu w dniach poprzedzaj帷ych 字od Popielcow. Ju w niedziel (6. marca) w Koz這wicach po Mszy 鈍. o godz. 11.00 rozpoczniemy adoracj, kt鏎 zako鎍zymy wsp鏊n modlitw o godz. 14.30, za w poniedzia貫k (7. marca) adoracja b璠zie mia豉 miejsce w Koz這wicach, a we wtorek (8. marca) - w Jamach. ZAPRASZAMY.

Nowy Rok

W sobot rozpoczniemy Nowy Rok Pa雟ki 2011, prze篡waj帷 Uroczysto嗆 安i皻ej Bo瞠j Rodzicielki oraz 安iatowy Dzie Modlitwy o Pok鎩 – zapraszam na Msze 鈍.: o godz. 9.30 w Jamach, a w Koz這wicach – o godz. 11.00 oraz po po逝dniu o godz. 15.00, natomiast o godz. 14.30 – nabo瞠雟two w intencji pokoju.

Dyspensa Ks. Biskupa na dzie Sylwestra

Maj帷 na wzgl璠zie duchowe dobro wiernych i kieruj帷 si przepisami kan. 87 1, w zwi您ku z kan. 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowi您ku zachowania charakteru pokutnego pi徠ku 31 grudnia 2010 roku, w tym od obowi您ku powstrzymania si w tym dniu od spo篡wania pokarm闚 mi瘰nych.
Jednocze郾ie usilnie zach璚am wszystkich wiernych, kt鏎zy skorzystaj z powy窺zej dyspensy do zado嗆uczynienia obowi您kowi pokuty w innym dniu i w formie przez siebie dowolnie wybranej (np. wype軟ienie uczynk闚 mi這sierdzia, ja軛u積a, post).
Z powy窺zej dyspensy, zgodnie z kan. 91 KPK, mog skorzysta wszyscy wierni diecezji opolskiej oraz inni przebywaj帷y w dniu 31 grudnia 2010 roku na jej terytorium.
Biskup Opolski
Andrzej Czaja

Bo瞠 Narodzenie 2010

B鏬 si rodzi – podaruj u鄉iech 鈍iatu
B鏬 si rodzi – przebacz twemu bratu
B鏬 si rodzi – zapomnij wszystkie z這軼i
B鏬 si rodzi – zr鏏 miejsce dla MIΜ列I
Niech 安i皻a Bo瞠go Narodzenia otworz serca,
aby m鏬 narodzi si w nich Jezus – dar Niepoj皻ej Mi這軼i.
Niech przyj軼ie na 鈍iat Chrystusa
b璠zie 廝鏚貫m wielu 豉sk Bo篡ch
i niech przyniesie ze sob rado嗆,
pok鎩, nadziej i mi這嗆
dla wszystkich Parafian i Go軼i.

Weso造ch, zdrowych i b這gos豉wionych 安i徠 Bo瞠go Narodzenia!

ks. Tomasz, proboszcz

Jarmark Adwentowy w Dre幡ie

W sobot, 4. grudnia, udali鄉y si do Drezna - najpierw zwiedzali鄉y to pi瘯ne miasto, potem byli鄉y na adwentowym jarmarku na rynku miasta.
W GALERII s ju zdj璚ia z tego parafialnego wyjazdu.

Remont organ闚 w Koz這wicach

Zako鎍zony zosta I etap prac renowacyjnych przy organach w Koz這wicach - zosta造 wymienione piszcza趾i, odnowiony miech, nowa klawiatura i 豉wka do grania. W nast瘼nym roku czeka nas II etap prac, kt鏎e wykona p. Henryk Hober z Olesna. W GALERII mo積a obejrze kilka zdj耩 z remontu organ闚.

Wyniki wybor闚 do Rady Parafialnej

Zebrana w Koz這wicach komisja podliczy豉 g這sy z dzisiejszego g這sowania, sprawdzaj帷 wa積o嗆 g這s闚: wa積ych kart by這 169, niewa積ych - 3.
Komisja w Jamach tak瞠 podliczy豉 g這sy i sprawdzi豉 wa積o嗆 kart: wszystkie w liczbie 84 by造 wa積e.
Wyniki g這sowania (w Koz這wicach i Jamach) s nast瘼uj帷e:

Jak b璠ziemy g這sowa - wybory rady parafialnej

W niedziel, 21. listopada, odb璠 si wybory nowych cz這nk闚 Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zgodnie z decyzj radnych od tych wybor闚 rad parafialn b璠zie tworzy 10 cz這nk闚: 6 z Koz這wic i 4 z Jam.
Dlatego w Koz這wicach z 10 os鏏, umieszczonych na karcie do g這sowania, kt鏎zy otrzymali najwi瘯sz liczb zg這sze, b璠ziemy wybiera 6 os鏏 - czyli b璠ziemy stawia znak "x" przy maksimum 6 nazwiskach os鏏, kt鏎e chcemy wybra do nowej rady parafialnej (ale mo積a postawi mniej znak闚"x" - zatem wa積a karta do g這sowania b璠zie taka, kt鏎a ma postawionych od 1 do 6 znak闚 "x", ale nie wi璚ej!).
A w Jamach z 8 os鏏 umieszczonych na karcie do g這sowania (kt鏎zy zdobyli najwi璚ej zg這sze), b璠ziemy wybiera 4 osoby (czyli b璠zie mo積a postawi od 1 do maksimum 4 znak闚 "x").
Wybory b璠 si odbywa po Mszy 鈍. przy kapliczce, a po g這sowaniu kart z zaznaczonymi kandydatami, kt鏎ych wybieramy, wrzucimy do koszyczka przy kapliczce.