Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Id嬈ie wi璚 na rozstajne drogi i zapro軼ie na uczt wszystkich, kt鏎ych spotkacie. (Ewang. wg 鈍. Mateusza)

Czuwanie modlitewne w Gorzowie 奸.

Parafia Gorz闚 奸御ki zaprasza w najbli窺zy pi徠ek, 25. czerwca, na czuwanie modlitewne "Odnale潭 siebie w Jezusowym Sercu" - nabo瞠雟two na zako鎍zenie roku szkolnego. Rozpocz璚ie o godz. 20.00 w ko軼iele parafialnym w Gorzowie 奸.

Odpust w Koz這wicach

W niedziel, 20. czerwca, w Koz這wicach prze篡wali鄉y odpust ku czci 鈍. Jana Chrzciciela- patrona ko軼io豉 i parafii. Sum odpustow sprawowa ks. Piotr Maciejski - neoprezbiter z G逝bczyc, kt鏎y tez udziela b這gos豉wie雟twa prymicyjnego. Po po逝dniu o godz. 15.00 - uroczyste nieszpory 鈍i徠eczne.
Zdj璚ia z odpustu - w GALERII.

Dekanalny Dzie Ministranta

W sobot, 12. czerwca, w Koz這wicach odby這 si spotkanie ministrant闚 z naszego dekanatu. Przybyli do Koz這wic ministranci z Gorzowa 奸御kiego, Skro雟ka, Jastrzygowic, Biskupic, Bodzanowic i Sternalic - nasz parafi reprezentowali ministranci z Koz這wic i Jam. Wszyscy uczestniczyli w Eucharystii o godz. 11.00, a potem na koz這wickim boisku rozegrano zawody w pi趾 no積, kt鏎e zwyci篹yli ministranci z Bodzanowic. P騧niej wszyscy zostali zaproszeni do salki na plebani na posi貫k, gdzie wr璚zono zwyci瘰kiej dru篡nie nagrod. Z pewno軼i to by pi瘯ny czas sp璠zony w wielkiej wsp鏊nocie ministranckiej naszego dekanatu.
W GALERII mozna obejrze zdj璚ia.

Apel o pomoc dla powodzian

Drodzy Bracia i Siostry,
nasza wsp鏊nota diecezjalna znowu stan窸a w obliczu kataklizmu, kt鏎y wymaga konkretnej pomocy w duchu mi這軼i bli幡iego. Wezbrane wody rzeki Odry i jej dop造w闚 zala造 wiele miejscowo軼i. Spowodowa造 ogromne cierpienia i straty materialne. Razem z Wami, drodzy Diecezjanie, modl si za poszkodowanych i prosz Boga o pociech i nadziej dla nich w obliczu trudno軼i.
Jednocze郾ie pami皻aj帷 o prawdzie, kt鏎ej uczy nas mi這sierny Samarytanin, 瞠 nic nie mo瞠 zast徙i mi這軼i bli幡iego, prosz Was o konkretny gest solidarno軼i z cierpi帷ymi.
W niedziel 30 maja br. przed wszystkimi ko軼io豉mi naszej diecezji, zorganizowana zostanie zbi鏎ka pieni璠zy dla ofiar powodzi. Zebrane fundusze zostan przeznaczone na usuwanie skutk闚 powodzi i pomoc powodzianom w jak najszybszym powrocie do normalnego 篡cia.
Wasz biskup
† Andrzej Czaja

I Komunia 安. w Koz這wicach

W niedziel - 9. maja - w Koz這wicach dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjm Pana Jezusa do swego serca. Uroczysta Msza 鈍. Komunijna zostanie odprawiona o godz. 11.00 (i zaraz po niej nabo瞠雟two z dzie熤i komunijnymi).
A przez ca造 tydzie b璠ziemy prze篡wa w Koz這wicach tzw. Bia造 Tydzie (Msze 鈍. o godz. 18.00).
Zdj璚ia s ju w GALERII.

Og這szenie Biskupa Opolskiego dla rolnik闚

Zgodnie z sugesti Krajowego Duszpasterza Rolnik闚 przychylam si do pro軸y Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o odczytanie nast瘼uj帷ego komunikatu Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasza Ko這dzieja:
Szanowni Rolnicy
W roku 2010 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ju po raz si鏚my prowadzi nab鏎 wniosk闚 o przyznanie p豉tno軼i obszarowych. W bie膨cym roku na jednym formularzu wniosku mo積a ubiega si o p豉tno軼i bezpo鈔ednie, p豉tno軼i ONW oraz p豉tno軼i rolno-鈔odowiskowe.
Wnioski o przyznanie tych p豉tno軼i mo積a sk豉da bez sankcji tylko do dnia 17 maja 2010 r., bezpo鈔ednio w biurach powiatowych Agencji lub przes豉 listem.
Terminowe sk豉danie wniosk闚 odbywa si b璠zie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, kt鏎e w najbli窺zym tygodniu od 10 do 14 maja oraz w przysz造 poniedzia貫k – 17 maja b璠 czynne w godzinach od 6.00 do 22.00. Ponadto, biura powiatowe Agencji b璠 r闚nie czynne w sobot 15 maja w godzinach od 8.00 do 16.00.

Dekanalny konwent wielkanocny

W czwartek, 8. kwietnia, w Koz這wicach odb璠zie si konwent wielkanocny naszego dekanatu - Msz 鈍. o godz. 18.00 odprawi ks. bp Andrzej Czaja oraz kap豉ni naszego dekanatu.
W GALERII mo積a obejrze zdj璚ia z tej uroczystej Mszy 鈍.

Wielkanoc 2010

Niech te dni, w kt鏎ych 砰cie zwyci篹y這 鄉ier, ζska pokona豉 grzech, a Mi這嗆 okaza豉 si silniejsza od nienawi軼i, przynios wiele wewn皻rznego pokoju, ciep豉 i rado軼i.
Niech Zmartwychwsta造 Chrystus wspiera swoim b這gos豉wie雟twem, aby pokonywa trudy codzienno軼i i aby ka盥y dzie by mocnym krokiem ku 鈍i皻o軼i.
RADOSNEGO ALLELUJA!
ks. proboszcz

Triduum Paschalne

Przed nami najwa積iejsze dni roku liturgicznego – Triduum Paschalne.
* w Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pa雟kiej o godz. 18.00.
* w Wielki Pi徠ek (pami徠ka 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑) – dzie pokutny i post 軼is造 (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych), rano o godz. 8.00 w Jamach i o godz. 9.00 w Koz這wicach nabo瞠雟two Drogi Krzy穎wej, a wieczorem o godz. 18.00 Liturgia M瘯i Pa雟kiej.
* w Wielk Sobot – dzie Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobie, natomiast po鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych w Jamach o godz. 16.00, a w Koz這wicach o godz. 15.00 i 17.00. Wieczorem o godz. 18.00 liturgia Wigilii Paschalnej.

Spowied przed鈍i徠eczna

Wtorek, 30. marca, to parafialny dzie spowiedzi. Do Sakramentu Pokuty b璠zie mo積a przyst徙i w Jamach o godz. 17.00, a potem w Koz這wicach po godz. 18.00

Pielgrzymka parafialna

W sobot, 20. marca, udali鄉y si na nasz parafialn pielgrzymk - byli鄉y w Nysie (gdzie w obecnej Bazylice Mniejszej znajduje si gr鏏 naszej b這gos豉wionej - Marii Merkert), potem udali鄉y si do Zlatych Hor w Czechach do Sanktuarium Marii Pomocnej, a na koniec pielgrzymowania byli鄉y w Prudniku-Lesie, gdzie w tamtejszym sanktuarium 鈍. J霩efa (kt鏎ym opiekuj si ojcowie franciszkanie) przebywa w latach 60-tych ubieg貫go wieku wi瞛iony ks. kard. Stefan Wyszy雟ki.
w GALERII mo積a obejrze zdj璚ia!