We幟ijcie moje jarzmo na siebie i uczcie si ode Mnie, bo jestem 豉godny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (Ewang. wg 鈍. Mateusza)

Listopadowe odpusty

Nadchodz dni, w kt鏎ych mo積a dost徙i odpustu zupe軟ego za zmar造ch, kt鏎y mo積a uzyska tylko jeden raz w ci庵u dnia.
Mog go dost徙i:
* Ci, kt鏎zy nawiedz ko軼i馧 w dniu 1. listopada od po逝dnia i przez ca造 Dzie Zaduszny (2. listopada), przyst徙i do Spowiedzi 鈍. (albo s w stanie 豉ski u鈍i璚aj帷ej) i przyjm Komuni 安. oraz odm闚i modlitwy: Ojcze nasz, Wierz i dowoln modlitw wed逝g intencji Ojca 安i皻ego
* Ci, kt鏎zy w dniach od 1. do 8. listopada wype軟iaj帷 powy窺ze warunki nawiedz cmentarz i pomodl si za zmar造ch

Peregrynacja figury 鈍. Micha豉 Archanio豉 w parafii Gorz闚 奸御ki

W dniach od 30. wrze郾ia (poniedzia貫k) do 2. pa寮ziernika (鈔oda) w parafii Gorz闚 奸御ki b璠zie mia豉 miejsce niecodzienna uroczysto嗆: nawiedzenie figury 安. Micha豉 Archanio豉, kt鏎a jest kopi figury z Sanktuarium 鈍. Micha豉 Archanio豉 z Gargano we W這szech.

PLAN NAWIEDZENIA FIGURY 名. MICHAx ARCHANIOx W PARAFII GORZ紟 印﹖KI jest nast瘼uj帷y (czytaj wi璚ej):

Do篡nki diecezjalne na G鏎ze 鈍. Anny

W niedziel, 22. wrze郾ia, nasz dekanat Gorz闚 奸御ki by organizatorem diecezjalnych do篡nek na G鏎ze 安. Anny - z ka盥ej parafii naszego dekanatu przyby豉 korona 積iwna oraz kosz z do篡nkowymi darami.

Poni瞠j (czytaj wi璚ej) przedruk fragmentu tekstu o tym wydarzeniu z internetowej strony Go軼ia Niedzielnego. DZI艼I UPRZEJMO列I PANI REDAKTOR z Go軼ia Niedzielnego ANNIE KWA吉ICKIEJ OTRZYMALI危Y KILKA ZDJ岊 Z DIECEZJALNYCH DO玆NEK - S DO OBEJRZENIA w naszej GALERII. A inne zdj璚ia z tej uroczysto軼i mo積a obejrze na stronie: opole.gosc.pl

Czas do篡nek

W sobot, 24. sierpnia, w Koz這wicach odprawili鄉y w ko軼iele Msz 鈍. do篡nkow, a potem na szkolnym boisku by dalszy ci庵 do篡nkowego 鈍i皻owania.
Natomiast w niedziel, 29. wrze郾ia, 安i皻o Plon闚 obchodzili鄉y w Jamach.
W GALERII zdj璚ia z koz這wickiego i jamskiego ko軼io豉 ustrojonego na do篡nki.

Zbi鏎ka zu篡tego sprz皻u

W zwi您ku z akcj "OCZY汎 DOM I 名IAT Z ELEKTRO危IECI - zosta patronem polskich misjonarzy" firma Green Office Ecologic po raz kolejny przeprowadzi zbi鏎k zu篡tego sprz皻u elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprz皻 RTV i AGD, itp.) - kt鏎a odb璠zie si 7. wrze郾ia (sobota) na parkingu przy ko軼iele w Koz這wicach.

Odpust 鈍. Anny w Ole郾ie

Parafia w Ole郾ie zaprasza na obchody odpustu ku czci 鈍. Anny, kt鏎e w tym roku b璠 po陰czone z:
* przyj璚iem c興onki Maryjnej Wsp鏊noty Opiekunek Dzieci璚twa Bo瞠go (w pi徠ek, 26. lipca)
* koronacj figury 鈍. Anny (w niedziel, 28. lipca)
Szczeg馧owy plan obchod闚 odpustowych jest nast瘼uj帷y (czytaj wi璚ej):

KOnserwacja ko軼io堯w w Koz這wicach i Jamach

W czerwcu rozpocz窸a si - trwaj帷a kilka dni - konserwacja zewn皻rzna ko軼io堯w w Koz這wicach i Jamach. W GALERII s do obejrzenia zdj璚ia.

Wielkanoc 2019

B康幟y wszyscy weseli,
jako w niebie Anieli,
czego鄉y po膨dali,
tego鄉y si doczekali. Alleluja!

Weso造 nam dzie nasta,
Chrystus bowiem zmartwychwsta,
Niech zsy豉 na Was 豉ski
i wnosi szcz窷cie do Waszego codziennego 篡cia,
a rado嗆 Wielkanocy niech nape軟i serca nadziej
i obfito軼i 豉sk od Chrystusa Zmartwychwsta貫go

- 篡czy ks. proboszcz

Dyplomy uznania

W Wielki Czwartek odbywa si pielgrzymka ministrant闚 do Katedry w Opolu, podczas kt鏎ej Ks. Biskup wr璚za ministrantom Dyplomy Uznania - tego roku otrzyma這 je dw鏂h ministrant闚: Aleksander Gallus z Koz這wic oraz Daniel Hober z Jam.
W GALERII do obejrzenia kilka okoliczno軼iowych zdj耩.

Triduum Paschalne w parafii

Rozpoczynamy Wielki Tydzie, zawieraj帷y najwa積iejsze wydarzenia paschalne, zwi您ane z M瘯, 妃ierci i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Obchody Triduum Paschalnego w parafii s nast瘼uj帷e:

* w Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pa雟kiej o godz. 18.00.

* Wielki Pi徠ek (pami徠ka 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑) – DZIE POKUTNY i POST 列ISΧ (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych), a o godz. 18.00 Liturgia M瘯i Pa雟kiej (ofiary sk豉dane przy Bo篡m Grobie przeznaczone s na utrzymanie ko軼io堯w w Ziemi 安i皻ej).

* Wielka Sobota – dzie Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobie; po po逝dniu po鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych w Jamach o godz. 15.00, a w Koz這wicach o godz. 16.00 i 17.00.
Wieczorem o godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej.

* w Niedziel Zmartwychwstania o godz. 6.00 Rezurekcja w Koz這wicach, a pozosta貫 Msze 鈍. jak w niedziel.

G喚bin闚

Zgodnie z wcze郾iejszym og這szeniem w czwartek, 4. kwietnia, wyruszyli鄉y na parafialn pielgrzymk do G喚binowa, do miejsca gdzie rozwija si kult 鈍. Rity - patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Tam uczestniczyli鄉y we Mszy 鈍. i nabo瞠雟twie. I jeden z najm這dszych uczestnik闚 zauwa篡 "ma陰 ciekawostk" - w ko軼iele w G喚binowie obrazy drogi krzy穎wej s podobne do obraz闚 w ko軼iele w Jamach (a mo瞠 te same?)
W GALERII zdj璚iowa relacja z G喚binowa (i kilka obraz闚 drogi krzy穎wej do por闚nania...)