[Jezus] wzi患szy pi耩 chleb闚 i dwie ryby, spojrza w niebo, odm闚i b這gos豉wie雟two i po豉mawszy chleby, da je uczniom, uczniowie za t逝mom. (Ewang. wg 鈍. Mateusza)

Triduum Paschalne w parafii

Rozpoczynamy Wielki Tydzie, zawieraj帷y najwa積iejsze wydarzenia paschalne, zwi您ane z M瘯, 妃ierci i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Obchody Triduum Paschalnego w parafii s nast瘼uj帷e:

* w Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pa雟kiej o godz. 18.00.

* Wielki Pi徠ek (pami徠ka 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑) – DZIE POKUTNY i POST 列ISΧ (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych), a o godz. 18.00 Liturgia M瘯i Pa雟kiej (ofiary sk豉dane przy Bo篡m Grobie przeznaczone s na utrzymanie ko軼io堯w w Ziemi 安i皻ej).

* Wielka Sobota – dzie Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobie; po po逝dniu po鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych w Jamach o godz. 15.00, a w Koz這wicach o godz. 16.00 i 17.00.
Wieczorem o godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej.

* w Niedziel Zmartwychwstania o godz. 6.00 Rezurekcja w Koz這wicach, a pozosta貫 Msze 鈍. jak w niedziel.

G喚bin闚

Zgodnie z wcze郾iejszym og這szeniem w czwartek, 4. kwietnia, wyruszyli鄉y na parafialn pielgrzymk do G喚binowa, do miejsca gdzie rozwija si kult 鈍. Rity - patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Tam uczestniczyli鄉y we Mszy 鈍. i nabo瞠雟twie. I jeden z najm這dszych uczestnik闚 zauwa篡 "ma陰 ciekawostk" - w ko軼iele w G喚binowie obrazy drogi krzy穎wej s podobne do obraz闚 w ko軼iele w Jamach (a mo瞠 te same?)
W GALERII zdj璚iowa relacja z G喚binowa (i kilka obraz闚 drogi krzy穎wej do por闚nania...)

Nowe organy w jamskim ko軼iele

Po kilku latach oczekiwa, p. Henryk Hober - organmistrz z Olesna, w tamtym tygodniu postawi i zainstalowa na ch鏎ze ko軼io豉 w Jamach nowy instrument organowy.
W GALERII mo積a obejrze zdj璚ia z monta簑 nowych organ w ko軼iele.

S這dka Niedziela w Wielkim Po軼ie

Nast瘼na niedziela, 31. marca, b璠zie IV niedziel wielkopostn, Niedziel Rado軼i, czyli Laetare, co wi捫e si z tzw. „s這dk niedziel” – zatem przy ko軼iele b璠zie mo積a naby „s這dkie wypieki”, a z這穎ne przy tym ofiary zostan przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas.

Parafialna pielgrzymka do G喚binowa

W czwartek, 4. kwietnia, chcemy si uda na parafialn pielgrzymk do G喚binowa ko這 Nysy, gdzie rozwin掖 si kult 鈍. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
Kult 鈍. Rity przyszed do nas z W這ch, z Cascii, gdzie 篡豉 鈍. Rita. Jak g這si historia: jej 篡cie nie by這 豉twe i musia豉 wiele si nacierpie ze strony w豉snej rodziny, kt鏎a po 鄉ierci jej m篹a chcia豉 si zem軼i. Rita ca陰 sw ufno嗆 i cierpienia 篡ciowe z這篡豉 w Bogu, a potem wst徙i豉 do klasztoru i zosta豉 zakonnic – dlatego zosta豉 dla nas patronk w trudno軼iach 篡ciowych.
LISTA UCZESTNIK紟 PIELGRZYMKI JEST JU OTWARTA – CH邛NI MOG SI ZAPISYWA.

字oda Popielcowa i czas Wielkiego Postu

W najbli窺z 鈔od (6. marca) b璠zie 字oda Popielcowa, kt鏎a rozpocznie czas Wielkiego Postu.
W 字od Popielcow obowi您uje nas POST 列ISΧ (czyli powstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych i tylko jeden posi貫k „do syta”), a Msze 鈍. z obrz璠em posypania popio貫m b璠 w Jamach o godz. 17.00 i w Koz這wicach o godz. 18.30.
W pi徠ki Wielkiego Postu b璠ziemy odprawia Drog Krzy穎w, za Gorzkie 畝le b璠ziemy odprawia w wielkopostne niedziele.
Zgodnie z przykazaniem ko軼ielnym w Wielkim Po軼ie nale篡 powstrzyma si od udzia逝 w zabawach. I zach璚a si te do zachowania trze德o軼i.

Adoracja przed Wielkim Postem

Ju w t niedziel, 3. marca, rozpoczn si dni adoracyjne przed 字od Popielcow i Wielkim Postem (czyli tzw. Nabo瞠雟two 40-stogodzinne) – dlatego po Mszy 鈍. o godz. 11.00 w Koz這wicach b璠zie wystawiony Naj鈍i皻szy Sakrament i do godz. 14.30 b璠zie trwa豉 adoracja, kt鏎 zako鎍zymy wsp鏊nie nabo瞠雟twem (na t adoracj do ko軼io豉 zapraszam zw豉szcza tych, kt鏎zy nie b璠 mogli przyby na adoracj w poniedzia貫k lub wtorek przed 字od Popielcow). W poniedzia貫k, 4. marca, dzie adoracji w Koz這wicach, a we wtorek, 5. marca, dzie adoracji w Jamach.

Nowy Rok 2019

W poniedzia貫k b璠zie ostatni dzie roku 2018 - nabo瞠雟twa na zako鎍zenie Starego Roku b璠 w Jamach o godz. 15.00, a w Koz這wicach o godz. 16.00. Natomiast we wtorek rozpoczniemy Nowy Rok Pa雟ki 2019. Msze 鈍. tego dnia b璠: o godz. 9.30 w Koz這wicach, o godz. 11.00 w Jamach i po po逝dniu w Koz這wicach najpierw o godz. 14.30 nabo瞠雟two w intencji pokoju, natomiast o godz. 15.00 noworoczna Eucharystia.
Zgodnie z przykazaniem ko軼ielnym 1. stycznia jest 鈍i皻em nakazanym i jeste鄉y zobowi您ani do uczestnictwa we Mszy 鈍.

Bo瞠 Narodzenie 2018

Zrodzony na sianie w p馧mroku stajenki,
如i w ramionach Marii Jezus malusie鎥i.
安i皻 noc z這cista gwiazda opromienia,
Gromadz si wok馧 przyjazne stworzenia.
Lulaj瞠 Jezuniu, snem cichym, szcz窷liwym,
Obdarz nas rado軼i i szcz窷ciem prawdziwym!

Radosnych 安i徠 Bo瞠go Narodzenia oraz
B這gos豉wie雟twa Bo瞠j Dzieciny
w nadchodz帷ym Nowym Roku
- wszystkim Parafianom i Go軼iom
篡czy ks. proboszcz

Pi徠ek po 安i皻ach bez "postu mi瘰nego"

Ks. biskup Andrzej Czaja udziela dyspensy (czyli zwolnienia) od postu pi徠kowego wszystkim wiernym przebywaj帷ym w pi徠ek, 28. grudnia, na terenie Diecezji Opolskiej.

Podzi瘯owanie od Si鏀tr z Wroc豉wia

W imieniu naszych podopiecznych ubogich oraz os鏏 bezdomnych, pragniemy z這篡 serdeczne podzi瘯owanie za zorganizowanie zbi鏎ki 篡wno軼i i 鈔odk闚 finansowych.
Niech Narodzenie Bo瞠j Dzieciny przyniesie na nowo mi這嗆, dobro, 篡czliwo嗆 i braterstwo. Niech ka盥y z nas do鈍iadczy, jak wspania造 i bogaty w mi這sierdzie jest B鏬, a Nowy Rok Pa雟ki 2019 niech b璠zie czasem umacniania w wierze i dobrych decyzji.
Bardzo dzi瘯ujemy za okazan pomoc i 篡czliwo嗆. Niech wdzi璚zno嗆 ludzi obdarowanych wyprosi u Boga potrzebne dary Ducha 安i皻ego i 豉ski na ka盥y dzie.
Wdzi璚zni za otwarte i wra磧iwe serce na potrzeby bli幡iego o modlitewnej pami璚i zapewniaj wolontariusze i podopieczni Jad這dajni pod wezwaniem b. Matki Marii Merkert wraz z Siostrami El瘺ietankami z Wroc豉wia.