Czas do篡nek

W sobot, 24. sierpnia, w Koz這wicach odprawili鄉y w ko軼iele Msz 鈍. do篡nkow, a potem na szkolnym boisku by dalszy ci庵 do篡nkowego 鈍i皻owania.
Natomiast w niedziel, 29. wrze郾ia, 安i皻o Plon闚 obchodzili鄉y w Jamach.
W GALERII zdj璚ia z koz這wickiego i jamskiego ko軼io豉 ustrojonego na do篡nki.

Zbi鏎ka zu篡tego sprz皻u

W zwi您ku z akcj "OCZY汎 DOM I 名IAT Z ELEKTRO危IECI - zosta patronem polskich misjonarzy" firma Green Office Ecologic po raz kolejny przeprowadzi zbi鏎k zu篡tego sprz皻u elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprz皻 RTV i AGD, itp.) - kt鏎a odb璠zie si 7. wrze郾ia (sobota) na parkingu przy ko軼iele w Koz這wicach.

Odpust 鈍. Anny w Ole郾ie

Parafia w Ole郾ie zaprasza na obchody odpustu ku czci 鈍. Anny, kt鏎e w tym roku b璠 po陰czone z:
* przyj璚iem c興onki Maryjnej Wsp鏊noty Opiekunek Dzieci璚twa Bo瞠go (w pi徠ek, 26. lipca)
* koronacj figury 鈍. Anny (w niedziel, 28. lipca)
Szczeg馧owy plan obchod闚 odpustowych jest nast瘼uj帷y (czytaj wi璚ej):

KOnserwacja ko軼io堯w w Koz這wicach i Jamach

W czerwcu rozpocz窸a si - trwaj帷a kilka dni - konserwacja zewn皻rzna ko軼io堯w w Koz這wicach i Jamach. W GALERII s do obejrzenia zdj璚ia.

Wielkanoc 2019

B康幟y wszyscy weseli,
jako w niebie Anieli,
czego鄉y po膨dali,
tego鄉y si doczekali. Alleluja!

Weso造 nam dzie nasta,
Chrystus bowiem zmartwychwsta,
Niech zsy豉 na Was 豉ski
i wnosi szcz窷cie do Waszego codziennego 篡cia,
a rado嗆 Wielkanocy niech nape軟i serca nadziej
i obfito軼i 豉sk od Chrystusa Zmartwychwsta貫go

- 篡czy ks. proboszcz

Dyplomy uznania

W Wielki Czwartek odbywa si pielgrzymka ministrant闚 do Katedry w Opolu, podczas kt鏎ej Ks. Biskup wr璚za ministrantom Dyplomy Uznania - tego roku otrzyma這 je dw鏂h ministrant闚: Aleksander Gallus z Koz這wic oraz Daniel Hober z Jam.
W GALERII do obejrzenia kilka okoliczno軼iowych zdj耩.

Triduum Paschalne w parafii

Rozpoczynamy Wielki Tydzie, zawieraj帷y najwa積iejsze wydarzenia paschalne, zwi您ane z M瘯, 妃ierci i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Obchody Triduum Paschalnego w parafii s nast瘼uj帷e:

* w Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pa雟kiej o godz. 18.00.

* Wielki Pi徠ek (pami徠ka 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑) – DZIE POKUTNY i POST 列ISΧ (ograniczenie ilo軼i posi趾闚 oraz wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych), a o godz. 18.00 Liturgia M瘯i Pa雟kiej (ofiary sk豉dane przy Bo篡m Grobie przeznaczone s na utrzymanie ko軼io堯w w Ziemi 安i皻ej).

* Wielka Sobota – dzie Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobie; po po逝dniu po鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych w Jamach o godz. 15.00, a w Koz這wicach o godz. 16.00 i 17.00.
Wieczorem o godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej.

* w Niedziel Zmartwychwstania o godz. 6.00 Rezurekcja w Koz這wicach, a pozosta貫 Msze 鈍. jak w niedziel.

G喚bin闚

Zgodnie z wcze郾iejszym og這szeniem w czwartek, 4. kwietnia, wyruszyli鄉y na parafialn pielgrzymk do G喚binowa, do miejsca gdzie rozwija si kult 鈍. Rity - patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Tam uczestniczyli鄉y we Mszy 鈍. i nabo瞠雟twie. I jeden z najm這dszych uczestnik闚 zauwa篡 "ma陰 ciekawostk" - w ko軼iele w G喚binowie obrazy drogi krzy穎wej s podobne do obraz闚 w ko軼iele w Jamach (a mo瞠 te same?)
W GALERII zdj璚iowa relacja z G喚binowa (i kilka obraz闚 drogi krzy穎wej do por闚nania...)

Nowe organy w jamskim ko軼iele

Po kilku latach oczekiwa, p. Henryk Hober - organmistrz z Olesna, w tamtym tygodniu postawi i zainstalowa na ch鏎ze ko軼io豉 w Jamach nowy instrument organowy.
W GALERII mo積a obejrze zdj璚ia z monta簑 nowych organ w ko軼iele.

S這dka Niedziela w Wielkim Po軼ie

Nast瘼na niedziela, 31. marca, b璠zie IV niedziel wielkopostn, Niedziel Rado軼i, czyli Laetare, co wi捫e si z tzw. „s這dk niedziel” – zatem przy ko軼iele b璠zie mo積a naby „s這dkie wypieki”, a z這穎ne przy tym ofiary zostan przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas.

Parafialna pielgrzymka do G喚binowa

W czwartek, 4. kwietnia, chcemy si uda na parafialn pielgrzymk do G喚binowa ko這 Nysy, gdzie rozwin掖 si kult 鈍. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
Kult 鈍. Rity przyszed do nas z W這ch, z Cascii, gdzie 篡豉 鈍. Rita. Jak g這si historia: jej 篡cie nie by這 豉twe i musia豉 wiele si nacierpie ze strony w豉snej rodziny, kt鏎a po 鄉ierci jej m篹a chcia豉 si zem軼i. Rita ca陰 sw ufno嗆 i cierpienia 篡ciowe z這篡豉 w Bogu, a potem wst徙i豉 do klasztoru i zosta豉 zakonnic – dlatego zosta豉 dla nas patronk w trudno軼iach 篡ciowych.
LISTA UCZESTNIK紟 PIELGRZYMKI JEST JU OTWARTA – CH邛NI MOG SI ZAPISYWA.