[Jezus] wzi患szy pi耩 chleb闚 i dwie ryby, spojrza w niebo, odm闚i b這gos豉wie雟two i po豉mawszy chleby, da je uczniom, uczniowie za t逝mom. (Ewang. wg 鈍. Mateusza)

op豉tki na Wigili Bo瞠go Narodzenia i 鈍iece Caritas

W zakrystii b康 na plebanii s ju do nabycia op豉tki na tegoroczn Wigili Bo瞠go Narodzenia oraz 鈍iece Caritas.

Dyspensa (zwolnienie) od tzw. postu pi徠kowego na dzie 30. listopada 2018 r.

Maj帷 na uwadze dobro duchowe wiernych chc帷ych 鈍i皻owa tzw. „andrzejki”, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowi您ku zachowania pi徠kowej wstrzemi篥liwo軼i od pokarm闚 mi瘰nych dla wszystkich wiernych przebywaj帷ych na terenie Diecezji Opolskiej w najbli窺zy pi徠ek 30. listopada

Zbi鏎ka 篡wno軼i dla Si鏀tr we Wroc豉wiu

Tak jak w ubieg造m roku, tak i tego roku siostry El瘺ietanki z Wroc豉wia, kt鏎e prowadz jad這dajni dla bezdomnych, zwr鏂i造 si z pro軸 o zebranie artyku堯w 篡wno軼iowych – zatem w tym tygodniu przeprowadzimy ZBI紑K DAR紟 SPO玆WCZYCH, czyli: domowe przetwory (w s這ikach), konserwy, suche produkty (kasza, ry, m彗a, cukier, herbata, przyprawy, itp.)zbi鏎ka b璠zie przez ca造 tydzie (do soboty) w sali na plebanii.

Wyjazd na Apel Jasnog鏎ski do Cz瘰tochowy

Chcemy zorganizowa parafialny wyjazd na Jasn G鏎 do Cz瘰tochowy na wieczorny Apel Jasnog鏎skiw pi徠ek, 9. listopada (wyjazd po po逝dniu, a powr鏒 w godzinach nocnych). Zapisy ch皻nych na autobus, by wzi望 udzia w wyje寮zie i modlitwie na Jasnej G鏎ze mo積a dokonywa osobi軼ie lub telefonicznie.

PIELGRZYMKA KOBIET DO 名. ANNY W OLE吉IE

Dnia 16. pa寮ziernika (wtorek) w jubileuszowym ko軼iele 鈍. Anny w Ole郾ie b璠zie pielgrzymka kobiet. W programie:
16.00 – wsp鏊ny 酥iew
16.30 – modlitwa r騜a鎍owa
17.00 – Msza 鈍., kt鏎ej b璠zie przewodniczy ks. Biskup Andrzej Czaja

Pielgrzymka do ko軼io豉 鈍. Anny w Ole郾ie

W tym roku ko軼i馧 鈍. Anny w Ole郾ie prze篡wa jubileusz 500-lecia konsekracji. Z tej okazji Stolica Apostolska og這si豉 Rok Jubileuszowy, dzi瘯i czemu jest mo磧iwo嗆 zyskania odpustu zupe軟ego.
W zwi您ku z tym niecodziennym Jubileuszem ko軼io豉 鈍. Anny w Ole郾ie chcemy pielgrzymowa wraz z ca造m dekanatem Gorz闚 奸御ki do tego jubileuszowego ko軼io豉 w 鈔od, 26. wrze郾ia – Msza 鈍. o godz. 18.00. ZAPRASZAMY!

Tydzie Wychowania w Parafii

"Zapraszamy do wsp鏊nego prze篡cia VIII Tygodnia Wychowania, kt鏎y to
Tydzie Wychowania poprzedza Synod Biskup闚, kt鏎y b璠zie po鈍i璚ony m這dzie篡 w kontek軼ie rozeznawania i podejmowania 篡ciowych decyzji.
I pro鄉y Chrystusa o to, by m這dzi ludzie w豉軼iwie rozeznali swoj dalsz drog, zaufali Panu Bogu i owocnie zrealizowali swoje 篡ciowe powo豉nie
".
Z Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na VIII Tydzie Wychowania
Harmonogram Tygodnia Wychowania w parafii jest nast瘼uj帷y (czytaj wiecej):

Czas do篡nkowy

W dniu 25. sierpnia w Koz這wicach 鈍i皻owali鄉y Do篡nki, czyli tegoroczne 安i皻o Plon闚. A w dniu 30. wrze郾ia do篡nki by造 w Jamach. W GALERII do obejrzenia kilka zdj耩.

Zbi鏎ka zu篡tego sprz皻u

Kolejna zbi鏎ka przestarza貫go lub niedzia豉j帷ego sprz皻u elektronicznego i elektrycznego b璠zie mia豉 miejsce dnia 28. sierpnia (wtorek) o godz. 12.00 w Koz這wicach (na parkingu przy ko軼iele).

NIECODZIENNI GO列IE W KOZΜWICACH

W nast瘼n niedziel do koz這wickiego ko軼io豉 przyb璠zie g鏎nicza orkiestra d皻a z Bytomia, kt鏎a zagra podczas Mszy 鈍. o godz. 11.00, a po niej da koncert „na dworze” – przy kapliczce Matki Boskiej Fatimskiej. ZAPRASZAMY na t „muzyczn uczt” do Koz這wic w niedziel, 3. czerwca.
W GALERII do obejrzenia kilka zdj耩 z go軼innego wyst瘼u orkiestry.

PIELGRZYMKA NA WARMI I MAZURY

Biuro podr騜y TEMPO z Olesna przedstawi這 nam ofert mi璠zyparafialnej pielgrzymki autokarowej na Warmi i Mazury, kt鏎a odb璠zie si w dniach: od 7. do 10. sierpnia.
Pielgrzymka jest „mi璠zyparafialn”, bowiem we幟ie w niej te udzia parafia Kotulin, gdzie trwaj ju zapisy (tam ch皻nych jest ju 30 os鏏).
Koszt pielgrzymki: do 770 z. (w zale積o軼i od liczby os鏏 ch皻nych do wyjazdu).
Dok豉dn ulotk informacyjn na temat pielgrzymki mo積a naby na plebanii.
Og鏊ny plan pielgrzymki przedstawia si nast瘼uj帷o (czytaj wi璚ej):