Ci za, kt鏎zy byli w 這dzi, upadli przed Nim, m闚i帷: Prawdziwie jeste Synem Bo篡m. (Ewang. wg 鈍. Mateusza)

Wielkanoc 2018

Dzisiaj wsta z grobu Zbawiciel,
ca貫go 鈍iata Odkupiciel.
Wi璚 niech b璠zie koniec z貫mu
i oddajmy nasz ho責 Jemu.

Niech Zmartwychwsta造 Chrystus
obudzi w nas to, co jeszcze u酥ione,
o篡wi to, co ju martwe;
niech 鈍iat這 Jego s這wa
prowadzi nas przez 篡cie do wieczno軼i.

Radosnych i b這gos豉wionych 安i徠 Wielkanocnych
wszystkim Parafianom i Go軼iom
- 篡czy ks. proboszcz

Dyplom Uznania dla Marko W鎩cika

Ka盥ego roku w Wielki Czwartek ma miejsce pielgrzymka ministrant闚 do Katedry, podczas kt鏎ej wyr騜nieni ministranci otrzymuj od Ks. Biskupa "Dyplom Uznania" za wiern s逝瘺 ministranck w parafii. W tym roku takie wyr騜nienie otrzyma Marko W鎩cik z Koz這wic.
W GALERII mo積a obejrze kilka zdj耩.

Wielki Tydzie - Liturgia Triduum Paschalnego

Liturgia Triduum Paschalnego b璠zie nast瘼uj帷a:

* Wielki Czwartek jest pami徠k Ostatniej Wieczerzy – Msza Wieczerzy Pa雟kiej o godz. 18.00

* Wielki Pi徠ek jest pami徠k 鄉ierci Pana Jezusa na krzy簑 – jest to dzie pokutny i dzie postu 軼is貫go (czyli wstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych oraz jeden posi貫k do syta – co jest zalecane do Wigilii Paschalnej w Wielk Sobot) – wielkopi徠kowa liturgia M瘯i Pa雟kiej o godz. 18.00 (ofiary sk豉dane przy Bo篡m Grobie przeznaczone s na ko軼io造 w Ziemi 安i皻ej)

* Wielka Sobota jest dniem Adoracji Jezusa w Bo篡m Grobie – po鈍i璚enie pokarm闚 wielkanocnych b璠zie w Jamach o godz. 15.00, a w Koz這wicach o godz. 16.00 i 17.00. Za wieczorem o godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej (prosz przynie嗆 ze sob 鈍iece)

* Niedziela Wielkanocna rozpocznie si Rezurekcj o godz. 6.00 w Koz這wicach, a pozosta貫 Msze 鈍. jak w ka盥 niedziel. Po po逝dniu o godz. 14.30 – Nieszpory 安i徠eczne

Wielkopostna "S這dka niedziela"

Niedziela, 11. marca, kt鏎a w Ko軼iele Powszechnym jest Niedziel Rado軼i- w naszej parafii, zgodnie z kilkuletni tradycj, ta niedziela to "s這dka niedziela", zatem przy ko軼iele b璠zie mo積a naby „s這dkie wypieki”, a z這穎ne przy tym ofiary zostan przeznaczone na potrzeby parafialnej Caritas

字oda Popielcowa i wielki POst

Najbli窺za 鈔oda - 14. lutego - b璠zie obchodzona w ca造m Ko軼iele jako 字oda Popielcowa, kt鏎a rozpocznie tegoroczny czas Wielkiego Postu.
W 字od Popielcow obowi您uje post 軼is造 (powstrzymanie si od spo篡cia pokarm闚 mi瘰nych i tylko jeden z posi趾闚 „do syta”), a Msze 鈍. z obrz璠em posypania popio貫m b璠: w Jamach o godz. 17.00, a w Koz這wicach o godz. 18.30.
W Wielkim Po軼ie zapraszamy na szczeg鏊ne nabo瞠雟twa: Drog Krzy穎w (odprawian w pi徠ki) oraz Gorzkie 畝le (odprawiane w niedziele).

Nowy rok 2018

W najbli窺z niedziel b璠ziemy prze篡wali ostatni dzie roku 2017, za w poniedzia貫k b璠zie pierwszy dzie Nowego 2018 Roku. Zapraszamy na noworoczne Msze 鈍.: o godz. 9.30 w Koz這wicach, o godz. 11.00 w Jamach i po po逝dniu w Koz這wicach najpierw o godz. 14.30 nabo瞠雟two w intencji pokoju, a po nim o godz. 15.00 Eucharystia.

Bo瞠 Narodzenie 2017

Kiedy w Betlejem rodzi si Dzieci,
rado嗆 przynosi wszystkim na 鈍iecie.
Niechaj wraz z Bo膨 Dziecin
dni szcz窷liwe dla wszystkich przyp造n,
a pok鎩 jak gwiazdka niech 鈍ieci
i mi這嗆 niech w sercach wznieci.

Wszystkim Parafianom i Go軼iom
篡czy ks. proboszcz

安iece Caritas i op豉tki na 安i皻a Bo瞠go Narodzenia

W zakrystii albo na plebanii s ju do nabycia op豉tki i wigilijne 鈍iece Caritas (w tym roku Adwent jest kr鏒ki, zatem nie czekajmy do ostatniej chwili, bo Wigilia i 安i皻a Bo瞠go Narodzenia coraz bli瞠j...)

Odpusty za zmar造ch w listopadzie

Nadchodz dni, w kt鏎ych mo積a dost徙i odpustu zupe軟ego za zmar造ch, kt鏎y mo積a uzyska tylko jeden raz w ci庵u dnia.
Mog go dost徙i:
* Ci, kt鏎zy nawiedz ko軼i馧 w dniu 1. listopada od po逝dnia i przez ca造 Dzie Zaduszny (2. listopada), przyst徙i do Spowiedzi 鈍. (albo s w stanie 豉ski u鈍i璚aj帷ej) i przyjm Komuni 安. oraz odm闚i modlitwy: Ojcze nasz, Wierz i dowoln modlitw wed逝g intencji Ojca 安i皻ego
* Ci, kt鏎zy w dniach od 1. do 8. listopada wype軟iaj帷 powy窺ze warunki nawiedz cmentarz i pomodl si za zmar造ch

rekolekcje parafialne

W niedziel, 22. pa寮ziernika, rozpoczniemy parafialne rekolekcje, kt鏎e b璠zie prowadzi franciszkanin o. Kunibert Kubosz.
Poni瞠j (czytaj wi璚ej) program rekolekcji:

Wielka modlitwa r騜a鎍owa

Duszpasterstwo Mniejszo軼i Narodowych i Etnicznych oraz parafia w Ole郾ie zapraszaj do udzia逝 w Wielkiej Modlitwie R騜a鎍owej w intencji rodzin – w niedziel, 22. pa寮ziernika, o godz. 15.00 w ko軼iele 鈍. Anny w Ole郾ie. (R騜aniec, 酥iewy i modlitwy w j瞛yku niemieckim i polskim z udzia貫m orkiestry).