Adwent 2020
Dodane przez tom dnia Listopad 29 2020 10:07:44
W pierwszą niedzielę adwentu ks. biskup A. Czaja skierował do diecezjan Słowo Pasterskie, w którym przede wszystkim zachęca do chrześcijańskiego przeżycia przez nas czasu adwentu, który ma nas przygotować na Boże Narodzenie.
Oto fragmenty Listu:
Drodzy Diecezjanie,
w wyraźnie innym klimacie przychodzi nam rozpocząć Nowy Rok Kościelny i Adwent. (…) Stało się bowiem coś, co bardzo mocno zaburzyło naszą codzienność i skłania do głębszej refleksji. Towarzyszące rozwojowi pandemii niepewność, bezradność, lęk, cierpienie i smutek, przewlekłe zmęczenie i słabość, wzrost świadomości naszych ograniczeń, wzywają nas do ponownego przemyślenia naszego stylu życia, naszych relacji, a nawet więcej: apelują o zadumę nad sensem i spełnieniem życia.
(…) Dlatego, Drodzy Diecezjanie, w obecnej sytuacji niepewności jutra, niebezpiecznego dla nas zamętu i wrogości między nami, trzeba byśmy tym bardziej Bogu zaufali, do Boga się zbliżyli i bardziej jeszcze na Niego się zdali. On bowiem jest Emmanuelem, Bogiem z nami, kocha nas i pragnie naszego szczęścia. Dlatego od pierwszych dni Adwentu wstąpmy na drogę nawrócenia i z dziecięcą ufnością módlmy się więcej do Pana. (…) Zadbajmy o jak najlepsze przygotowanie się na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia i obudźmy w sobie oczekiwanie na powrót Chrystusa.
Drodzy Diecezjanie, zwracam się też do Was z prośbą, byście podjęli wysiłek rodzinnego przeżycia Adwentu. Proponuję odnowę tego, co było kiedyś dość powszechne na Śląsku – nabożeństwo domowników przy domowym wieńcu adwentowym. (…) I zachęcam też do udziału w roratach w kościele.