Nawigacja

Cytat na dziś

  Kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. (Ewang. wg św. Marka)

Czas biegnie ...


Losowa fotografia

Czerwcowe luzowanie obostrzeń

Ks. bp A. Czaja wystosował nowy dekret, uwzględniający aktualną sytuację dotyczącą pandemii, a w którym zawarł następujące decyzje: Od dnia 13 czerwca br. aż do odwołania na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje (najważniejsze postanowienia):
* W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50%, a od dnia 26 czerwca br. – 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
* Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych. W związku z powyższym przedłużam ogólne zezwolenie na celebrację Eucharystii na zewnątrz kaplic i kościołów, jednakże w ich obrębie.
* Zobowiązuję wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi.
* !!!WAŻNE: Odwołuję w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
CZYLI: mamy w niedziele i święta uczestniczyć w kościele we Mszy św. (już nie w domach przed telewizorem, radiem czy przez internet) – i jeśli nie byliśmy w niedzielę w kościele, to „wchodzimy” w grzech ciężki i potem najpierw trzeba pójść do spowiedzi, aby do czystego (czyli bez grzechu) serca przyjąć Komunię Św.
* Zezwalam na organizowanie procesji w obowiązującym reżimie sanitarnym.
* Do dnia 26 czerwca br. podtrzymuję przyznane wszystkim parafiom nieograniczone prawo do binacji, trynacji i kwadrynacji Mszy świętych. Potem w tej materii obowiązują wcześniejsze przepisy.
* Ewentualne rekolekcje, misje, pielgrzymki czy spotkania formacyjne, organizowane dla wiernych w parafiach, należy odbywać w obowiązującym reżimie sanitarnym.
* Odwołuję wszelkie wcześniejsze zarządzenia w materii objętej niniejszym Dekretem.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 1.22
9,031,624 Unikalnych wizyt